Dnia 15.12.2023 roku odbył się wernisaż prac powstałych w ramach bezpłatnych warsztatów “Sztuka to nie muzeum, sztuka jest w nas – zajęcia i warsztaty terenowe dla dzieci i młodzieży z literatury, malarstwa, rzeźby i fotografii”. Nie była to jednak ostatnia szansa na zobaczenie prac stworzonych przez młodzież z naszego powiatu. Aktualnie na terenie Starostwa Powiatowego w Łęcznej trwa wystawa poprojektowa, na którą serdecznie zapraszamy.

Wystawa zawiera prezentację sylwetek artystów prowadzących warsztaty –

🎨Pani Antoniny Gajos – malarstwo
📷Pana Romana Krawczenki – fotografia z demonstracją i wykorzystaniem starych technik papieru solnego
🔮Pana Sławomira Matyjaszewskiego – rzeźba, instalacje artystyczne

Na ścianach umieszczone zostały prace powstałe podczas warsztatów malarskich i fotograficznych oraz fotorelacje z działań terenowych w ramach zajęć z instalacji artystycznych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Starostwa Powiatowego w Łęcznej, przy ulicy Jana Pawła II 95.

Warsztaty “Sztuka to nie muzeum, sztuka jest w nas – zajęcia i warsztaty terenowe dla dzieci i młodzieży” sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

FundacjaPZU #bliskoludzi #kultura

Fundacja Rozwoju Powiatu Łęczyńskiego troszczy się o zrównoważony rozwój powiatu łęczyńskiego, jego gmin i ich mieszkańców w oparciu o rozwój społeczeństwa obywatelskiego i kreowane wzrostu aktywności społecznej. Głównymi jej celami jest wsparcie działalności twórczej, artystycznej, kultury ludowej i rękodzieła artystycznego oraz ich ochrony i edukacja historyczna, kulturalna, naukowa, społeczna oraz patriotyczna.

Skip to content