Czytając temat prowadzonego szkolenia możemy mieć uczucie ciężkości zagadnienia. Czy tak było? Absolutnie nie! O odpowiednią formę szkolenia zadbał prowadzący, który pokazał że zdrowy i aktywny tryb życia to nie tylko dziesiątki kilometrów pokonywane na bieżni czy podnoszenie ciężarów na siłowni, a ciało można aktywizować w inne sposoby, między innymi tańcem.

Od blisko 3 lat obserwujemy regres jeżeli chodzi o uprawianie sportu przez Polaków.Ponad połowa (65 proc.) Polaków biorących udział w badaniu dot. ich aktywności fizycznej pod koniec 2022 roku przyznała, że nigdy nie ćwiczy ani nie uprawia sportu; co czwarty nie podejmuje także żadnej innej nie-sportowej aktywności, a tylko 2 proc. trenuje regularnie. (dane: Eurobarometr 2022)

Wśród powodów przez które Polacy nie uprawiają sportu wymieniane są m.in.: brak czasu, brak środków na zakup odpowiedniego sprzętu czy karnetu czy brak motywacji.

Dzięki naszemu szkoleniu przeprowadzonemu 21 grudnia 2023 roku w Spiczynie pokazaliśmy, że uprawiać sport można mimo braku dużej ilości czasu, bez potrzeby zaopatrzenia się w drogi sprzęt czy karnet na siłownię, a także bardzo dobrze się przy tym bawiąc.


Panie mogły poznać podstawowe kroki taneczne angażujące do pracy całe ciało, podnoszące naszą sprawność i pozwalające na pozbycie się potencjalnego balastu (szczególnie w najbliższych dniach kiedy będziemy zasiadać przy świątecznych stołach 😇).

Skip to content